O Nas

Historia początków firmy sitodrukowy.pl sięga 2010 roku gdzie jako start-up Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości rozpoczęła swoją działalność. Decyzja o powstaniu firmy poparta była wieloletnim doświadczeniem na rynku tekstylnym, między innymi producentów odzieży roboczej i reklamowej oraz praktycznej wiedzy w zakresie zdobienia odzieży. Już kilka miesięcy później w 2011 roku – rozpoczęła swoją działalność pod nazwą Helios Advertising. Początkowo zajmując się zdobieniem odzieży za pomocą sitodruku bezpośredniego. Rok 2012 przynosi rozpoczęcie produkcji pierwszych samodzielnie drukowanych termotransferów – początkowo ręcznie, aby już w 2013 roku drukować termotransfery na półautomacie firmy ATMA. W 2015 roku firma przenosi swoją działalność do zakupionego budynku o powierzchni 600m2 i uruchamia nowoczesną hafciarnię. Również w roku 2015 do życia zostaje powołany własny dział badawczo-rozwojowy, mający na celu wdrożenie najnowszych rozwiązań technicznych oraz nowych technologii druku termotransferów.

Dynamiczny rozwój rynku termotransferowego w Polsce skutkuje podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu specjalizacji w druku termotransferów, rezygnując z wykonywania sitodruku bezpośredniego i rozwijania hafciarni. Okres ten to czas częstych szkoleń zagranicznych, między innymi w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii i Słowacji. To czas nawiązywania nowych kontaktów międzynarodowych, wymiany wiedzy i doświadczeń, które procentują do dziś. Lata 2017-2019 to intensywny rozwój parku maszynowego – między innymi pierwszy w Polsce 3/4 automat drukujący INO VS6 z optyczną rejestracją znaczników i jednostką proszkującą oraz w pełni automatyczna linia produkcyjna INO SA6. Tak wyposażony park maszynowy daje możliwość druku blisko 1000 arkuszy na godzinę – dzięki czemu druk transferowy dla naszych klientów może być realizowany nawet w ciągu 24 godzin.

Dysponujemy własnym działem graficznym obsługującym wszystkie popularne pliki graficzne, naświetlarnią matryc wyposażoną w magazyn siatek gotowych do naświetlania – dzięki temu matryce sitodrukowe mogą być gotowe do druku nawet w 30 minut od potwierdzenia zamówienia przez klienta.

Dział obsługi poprodukcyjnej matryc pracuje na urządzeniach o zamkniętym obiegu środka myjącego co wpływa na ekonomikę oraz znacząco zmniejsza negatywny wpływ na środowisko naturalne. Naszym celem jest, aby do końca 2021 roku – 30% zużywanej energii elektrycznej pochodziło z Odnawialnych Źródeł Energii oraz jasno deklarujemy odpowiedzialność społeczną i cel jakim jest zachowanie naturalnych warunków życia dla przyszłych pokoleń. Działania mające na celu oszczędność zasobów i ochronę środowiska naturalnego w rozumieniu postępowania do zrównoważonego rozwoju są również elementem kultury naszej firmy, podobnie jak ciągły wzrost efektywności wzdłuż całego łańcucha procesów produkcyjnych logistycznych i posprzedażowych.